Blogs

Top 5 Web dizaina tendences, kas saglabāsies arī 2020. gadā.
28-11-2019

Top 5 Web dizaina tendences, kas saglabāsies arī 2020. gadā.

Tuvojas 2020. gads. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks aizdomāties par savas interneta vietnes atsvaidzināšanu, lai sekotu jaunākajām web dizaina tendencēm un būtu vienmēr topā.

 

Neiesakām uzreiz krist panikā, jo nākamgad nebūs daudz lietu, kas būtu jāmaina vai jāuzlabo, jo daudzas šobrīd aktuālās dizaina tendences saglabāsies arī 2020. gadā. Piedāvājam ar tām iepazīties mūsu rakstā. Aiziet!

#1 Piesātinātas krāsas un vienkāršība Jūsu mājas lapā

Neapšaubāmi, ka arvien vairāk zīmolu centīsies izcelties starp konkurentiem digitālajā vidē. Tas nozīmē, ka šo zīmolu interneta vietnēs arī turpmāk tiks izmantotas drosmīgas, spilgtas un piesātinātas krāsas. Tās iespaido un pievērš uzmanību – tieši tas, kas nepieciešams tiešsaistes zīmolu attīstībai! Turklāt arvien vairāk ierīču monitoros tiek integrēta In-Plane Switching (IPS) tehnoloģija, kas izceļ šīs piesātinātās krāsas, padarot tās skaistākas un pievilcīgākas lietotājam.

Tāpat viena no pēdējo gadu e-komercijas dizaina tendencēm ir vienkāršība dizainā. Bieži vien web dizaineri savā darbā vadās pēc principa “mazāk ir vairāk” – jo mazāk interfeisa dizaina elementu, jo labāk. Tā kā mūsdienu dzīve ir tik ātra un dinamiska, cilvēkiem nav pietiekami daudz laika, lai apstrādātu informāciju. Labs dizains ļauj lietotājiem sagremot informāciju pēc iespējas īsākā laikā. To vislabāk var sasniegt, izmantojot mazāk elementu.

 

#2 Animācijas un dinamiskas ilustrācijas mājas lapas dizainā

 

Animācijas popularitāte pēdējo divu gadu laiku, neapšaubāmi, ir piedzīvojusi īstu uzplaukumu. Tā tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajām web dizaina tendencēm, kas kļuvusi ļoti populāra dizaineru un lietotāju vidū. Arī 2020. gadā animācija nezaudēs savas līdera pozīcijas. Zīmoliem, kuri izmanto integrētās animācijas, GIF un dinamiskas ilustrācijas, ir vieglāk nest savu vārdu pasaulē. 

Piemēram, ar animāciju un ilustrāciju palīdzību ir iespējams atraktīvā veidā parādīt potenciālajiem klientiem, kā lietot produktu, piešķirt nedaudz jautrības zīmola koptēlam, piesaistīt lietotāja uzmanību lapas ielādes laikā vai nostiprināt ciešākas attiecības ar klientiem.

 

#3 Asimetrisks izkārtojums web dizainā

Lielākā daļa interneta vietņu tiek veidotas pēc iedomātām līnijām (grid-based), ar kuru palīdzību tiek izvietoti dažādi vietnes izkārtojuma elementi attiecīgajā secībā.  Zīmoli, kuri vēlas būt unikāli un izcelties konkurentu vidū, izmanto asimetrisko izkārtojumu savu vietņu dizainā – elementi tiek izvietoti šķietami haotiskā, asimetriskā veidā. 

Bet tas nebūt nenozīmē ko sliktu! Tieši otrādi, šī tendence, kas būs aktuāla arī 2020. gadā, liks vietnēm izskatīties radošām, drosmīgām, individuālām. Neapšaubāmi, nākamgad šo asimetrisko struktūru izmantošana būs viena no galvenajām web dizaina tendencēm, kas piešķirs mājaslapām unikalitāti, jautrību un entuziasmu.

 

#4 Pielāgojami vektorgrafikas attēli (SVG)

Lieki teikt, ka cilvēkiem ļoti patīk multimediju dizains. Vietnes, kurās ir saistošs multimediju saturs, pievērš lielāku lietotāju uzmanību nekā vietnes, kurās ir tikai teksts. Agrāk mājaslapas, kurās bija diezgan daudzveidīgs saturs, pateicoties tradicionālo formātu, piemēram, GIF, PNG un dažādu video formātu izmantošanas, cieta no ļoti lēna ielādes laika, kas savukārt padarīja tās ne īpaši draudzīgus mobilajām ierīcēm. Šobrīd situācija ir krasi mainījusies. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai un mobilo ierīču izmantošanas pieaugumam, šobrīd uzsvars tiek likts uz responsīvu, mobilajām ierīcēm draudzīgu dizainu. 

Un šeit tad var minēt vienu no interesantākajām web dizaina tendencēm – SVG, uz XML balstītu vektoru attēlu formātu divdimensiju grafikai ar interaktivitātes un animācijas atbalstu. Tie ir vektora attēli, kuru mērogs atbilst ekrāna lielumam, vienlaikus saglabājot oriģinālās grafikas kvalitāti, kas ievērojami uzlabo mobilo ierīču lietotāju pieredzi.

 

 

#5 Ar roku zīmētas ilustrācijas

Ar roku zīmēti elementi vietņu lapām piešķir unikālu odziņu. Daudzi, iespējams, jautās, kāpēc gan mūsdienu tehnoloģiju laikmetā kādam vēl vajadzīgas ar roku zīmētas ilustrācijas, kad ir iespējams izmantot augstas izšķirtspējas attēlus un fotogrāfijas? Atbilde ir ļoti vienkārša – tie ir gan burvīgi, gan tik ļoti cilvēciski! 

Ar roku zīmētas ilustrācijas izmanto, lai piešķirtu kreativitāti, apburtu lietotājus un izceltu mājaslapu no pūļa, tas ir, no tūkstošiem citu līdzīgu mājaslapu. Šī tendence noteikti saglabāsies arī nākamgad, it īpaši, ja ar roku zīmētas ilustrācijas būs mazliet neapstrādātas un ne tik ļoti perfektas. Mūsdienu digitālajā laikmetā cilvēciskajai pusei ir liela vērtība, vai ne?

Otro daļu par Top 5 Web dizaina tendencēm, kas saglabāsies arī 2020. gadā, lasi drīzumā! Apsolām, būs vēl interesantāk!

Varam palīdzēt ar mājas lapas izstrādi?