Web lapu testēšanas ABC

  • 05.09.2011
  • Autors: Efumo

OLYMPUS DIGITAL CAMERALai iegūtu kvalitatīvu mājaslapu, bez testēšanas neiztikt. Testēšana nav kvalitātes nodrošināšanas process – tā ir metožu un darbību kopa, kas ir paredzēta, lai noskaidrotu, vai mērķa lapa atbilst tās pamata prasībām pēc šādiem parametriem:

  1. izskats populārākajās pārlūkprogrammās (atbilstība dizainam),
  2. lietojamība,
  3. koda kvalitāte,
  4. ātrdarbība,
  5. SEO (search engine optimization),
  6. drošība,
  7. funkcionalitāte.

Īsumā – vai lapa izskatās un strādā tā, kā Jūs pasūtījāt, vai lapa ir ērta lietotājam un vai Jūsu lapu var viegli atrast internetā.

Daudziem interneta resursu lietotājiem ir maldīgs priekšstats par Web lapu testēšanu. Bieži ir dzirdēts, ka testēšana vispār nav nepieciešama, ka tā ir vajadzīga tikai pašam programmētājam vai ka tā ir jāsāk tikai pēc lapas pabeigšanas.

Mūsdienās, kad internetā gūtā peļņa no Jūsu mājas lapas ir atkarīga pat no tik sīkām niansēm kā pareizs pogas novietojums, testēšanas procesam ir jāsākas jau pēc lapas dizaina uzzīmēšanas un HTML pabeigšanas – ar lapas atbilstības dizainam pārbaudi. Tagad ikvienam lietotājam ir pieejama ne tikai viena, ne divas, bet vairāki desmiti interneta pārlūkprogrammu, tāpēc ir ļoti būtiski gatavo HTML pārbaudīt populārākajās no tām, lai visās Jūsu pasūtītā lapa būtu apskatāma maksimāli atbilstoši dizainam. Vienlaikus ar vizuālo pārbaudi tiek veikti arī izstrādātā HTML lietojamības un koda kvalitātes testi.

Kad šis pirmais lielais posms ir pabeigts, tad gatavais HTML kods tiek tālāk nodots programmētājam, un pēc viņa darba pabeigšanas tas jau nonāk serverī kopā ar atbilstošo funkcionalitāti. Šajā brīdī testētājiem sākas otrs lielais darba posms, kurā ir ne tikai jāpārbauda tādas lietas kā drošība, SEO, ātrdarbība un pats galvenais – funkcionalitāte, bet arī jāatgriežas vienu soli atpakaļ un vēlreiz jāpārliecinās par lapas vizuālo atbilstību dizainam.

Pats testēšanas process nav vienvirziena, tas ir atgriezenisks. Kā vecais, labais teiciens saka: „Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara”. Kad testētājs ir pārbaudījis visu lapu no viena vāka līdz otram, tad kļūdu saraksts tiek nodots programmētājam. Un, protams, šīs kļūdas ir atkal no jauna jāpārtestē, jo tikai tad, kad visām kļūdām būs statuss „Izlabots”, testētājs teiks, ka lapa ir gatava.

Kā Jūs varat redzēt, Web lapu testēšana nav tikai pārbaude, vai lapas pogas strādā. Tas ir ilgs un sarežģīts process līdz gatavai un atbilstoši biznesa prasībām strādājošai mājaslapai.

Mūsu mērķis ir kvalitatīvas Web lapas, un jebkura kļūda lapā mums ir kritiska. Lai atvieglotu un optimizētu testēšanas procesu, Efumo audits speciālisti izmanto iepriekš sagatavotus testa plānus un kontrolsarakstus. Protams, katra Web lapa ir individuāla pēc uzbūves un biznesa funkcionalitātes prasībām, un tai ir nepieciešama individuāla pieeja. Taču tām visām ir kaut kas kopīgs, tāpēc mēs piedāvājam Jums izmantot mūsu izstrādāto bezmaksas audita rīku un ieskatu testēšanas vadlīnijās, pēc kurām darbojas mūsu speciālisti, testējot ne tikai mūsu pašu izstrādātās, bet arī Jūsu Web lapas! 🙂

Komentāri (0)