Kādēļ uzņēmumiem vērts izmantot mobilās aplikācijas?

  • 09.04.2015
  • Autors: Efumo

Attīstoties mobilajām tehnoloģijām un planšetdatoru tirgum, kā arī cilvēkiem kļūstot arvien mobilākiem, jautājums par mobilo aplikāciju izstrādi kļūst aktuālāks dienu no dienas. Mobilās aplikācijas ir mainījušas mūsdienu pasauli un kļuvušas par nozīmīgu daļu uzņēmumu mārketinga aktivitāšu nodrošināšanai.

Mobilās aplikācijas atkarībā no noteiktā mērķa uzņēmumiem var veiksmīgi kalpot dažādos veidos.

  1. Lielisks komunikācijas un mārketinga rīks. Līdztekus tradicionālajām mārketinga metodēm ar mobilo aplikāciju starpniecību ir iespējams tiešāk un ātrāk sazināties ar saviem esošajiem klientiem un piesaistīt jaunus.
  1. Zīmola un pakalpojumu atpazīstamība. Mobilā aplikācija palīdz uzņēmumam radīt iespaidu kā par kompāniju, kas ir inovatīva un mūsdienīga, kā arī palīdz veidot pozitīvu tēlu un vairot tās atpazīstamību.
  1. Mobilitātes pieaugums, pieejamība klientiem. Mobilās ierīces, īpaši viedtālruņi, ir personiskākas ierīces nekā, piem., klēpjdatori, jo daudziem mobilais tālrunis ir rokas stiepiena attālumā 24 h diennaktī. Tādēļ uzņēmums ar mobilās aplikācijas starpniecību var atrasties visu diennakti līdzās saviem esošajiem vai potenciālajiem klientiem.
  1. Plašas izmantošanas iespējas. Ja mobilā mājaslapa vairāk noder informēšanai, tad mobilā aplikācija var būt daudz interaktīvāka un aizraujošāka. To iespējams izveidot atbilstoši Jūsu uzņēmuma tēlam, klientu vēlmēm, kā arī pielāgot ērtai lietošanai.

Mobilās aplikācijas – vairāk jaunu un lojālu klientu

Teju katru dienu esošajam aplikāciju pulciņam pievienojas kāda jauna mobilā programma, kura tiešā vai ne tik tiešā veidā spēj atvieglot mūsu ikdienu. Lūk, pāris piemēru, kā Latvijas uzņēmumi veiksmīgi izmanto mobilo aplikāciju priekšrocības, lai piesaistītu jaunus klientus un veicinātu sava uzņēmuma atpazīstamību.

Manaslecas.lv mobilā aplikācija

1
Internetveikala Manaslecas.lv mobilā aplikācija domāta visiem, kuri ikdienā lieto kontaktlēcas. Rūpējoties par saviem klientiem, uzņēmums radījis aplikāciju, kas ļauj, ievadot savus datus, izveidot savu elektronisko kontaktlēcu recepti. Pateicoties aplikācijai, tagad vairs nav jānoslogo sava atmiņa un jāatceras, cik dienu palicis līdz kontaktlēcu lietošanas termiņa beigām, jo aplikācija nodrošina automātisko skaitītāju. Aplikācijas lietotāji var uzzināt arī aktuālāko informāciju par jaunākajiem internetveikala piedāvājumiem.

Swedbank mobilā aplikācija

2
Ikviens Swedbank klients ar mobilās aplikācijas starpniecību var ērti un viegli uzzināt, cik naudas ir viņa kontā. Turklāt to var noskaidrot, vienkārši atverot Swedbank aplikāciju un viegli pakratot viedtālruni. Lai sāktu lietot šo iespēju, vienreiz jāautorizējas Swedbank aplikācijā un uzstādījumos jāaktivizē pakalpojums “Ātrais konta atlikums”. Tas noder daudzos sadzīves brīžos, piem., gaidot algu vai iepērkoties veikalā, lai pārliecinātos, ka pietiks līdzekļi konkrētam pirkumam.

CSDD mobilā aplikācija

3
Autovadītāju ērtībām ir radīta Ceļu satiksmes drošības direkcijas bezmaksas mobilā aplikācija, ar kuras starpniecību viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem tiek piedāvāta iespēja tiešsaistes režīmā no CSDD transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra saņemt informāciju par sevi kā autovadītāju un sev piederošiem transportlīdzekļiem.

Aplikācija ir savienojama ar viedtālruņa kalendāru, kas atgādinātu par tehniskās apskates, OCTA un vadītāju apliecības beigu termiņiem, kā arī ar šī resursa palīdzību transportlīdzekļa īpašnieks var saņemt vienas dienas braukšanas atļauju un uzzināt par nesamaksātiem sodiem vai uzliktiem liegumiem.

Latvijas Valsts meži mobilā aplikācija

4
Sēņošanas entuziastiem AS Latvijas Valsts meži ir izveidojusi mobilo aplikāciju Sēnes Latvijā. Aplikācijā apkopoti visu Latvijā sastopamo sēņu attēli, nosaukumi un apraksti. Iespējams atpazīt sēni gan pēc nosaukuma (latviešu un latīņu valodā), gan pēc attēla, gan citām pazīmēm – augšanas sezonas, vietas, sēnes veida vai izmantojuma. Ietverti arī padomi sēņošanā, kuras sēnes labāk nelasīt, ka arī receptes sēņu pagatavošanai un konservēšanai. Pieredzējušiem sēņotājiem īpaši noderīga būs aplikācijā radītā iespēja atzīmēt kartē savas sēņu vietas, izmantojot GPS koordinātes.

Bites Megaprieku mobilā aplikācija

6
Bites Megaprieku
drošības aplikācija uzskaita iztērētos megabaitus reālā laikā, kā arī parāda aktuālo rēķinu summu. Lai arī iOS aplikāciju klāstā ir sastopamas dažādas aplikācijas ar līdzīgu funkcionalitāti, kā atzīst paši aplikācijas veidotāji, Baltijas mērogā šāda pieeja datu uzskaitei ir unikāla, jo savienota ar mobilā operatora datu uzskaites sistēmu un nodrošina maksimālu precizitāti.

Bites Megaprieku kontroles rīks rāda arī aktuālā rēķina summu, bet priekšapmaksas kartes klientiem – kredīta atlikumu. Visu šo informāciju ir iespējams vienlaikus pārraudzīt gan savam, gan arī, piem., bērna numuram, vispirms to autorizējot savā telefonā. Savukārt tie Bites klienti, kas ceļo, novērtēs to, ka uzskaite darbojas arī viesabonēšanā un palīdz pārraudzīt iztērētos megabaitus pēc viesabonēšanas tarifiem.

TRAFI mobilā aplikācija

8
Ar šī bezmaksas rīka palīdzību ikvienam tiek nodrošināta iespēja ātrāk un ērtāk pārvietoties Rīgas, Jelgavas un Liepājas pilsētā ar sabiedrisko transportu, automašīnu vai kājām – ikvienam pārvietošanās veidam kartē tiek piedāvāts optimāls maršruts.

Kā vienu no svarīgākajām aplikācijas priekšrocībām izstrādātāji uzsver tās meklēšanas parametrus – TRAFI lietotājam nav nepieciešams zināt precīzu adresi un/vai pieturvietas nosaukumu, jo piemērota maršruta meklēšanas funkcija darbojas arī nosaukumiem un citiem atslēgas vārdiem, kas atrodas ceļā uz izvēlēto mērķi. Informācija tiek nodrošināta latviešu un angļu valodā.

Ja vēlaties savam uzņēmumam izveidot mobilo aplikāciju, sazinieties ar mums!

 

Komentāri (0)