Mobilā mājaslapa vai mobilā aplikācija: kādas ir atšķirības?

  • 09.04.2015
  • Autors: Efumo

Pēdējos gados mobilās ierīces strauji mainījušas mūsu ikdienu un arī iepirkšanās paradumus. Viedtālruņi un planšetdatori pirkumu pasūtīšanu internetā padarījuši vieglu un ērtu, nojaucot tradicionālās laika un telpas barjeras. Ar mobilo mājaslapu un mobilo aplikāciju starpniecību arī uzņēmumiem vieglāk veicināt preču vai pakalpojumu noietu, sava zīmola atpazīstamību, kā arī piesaistīt jaunus un lojālus klientus. Taču nereti rodas jautājums, kurš no šiem mobilajiem risinājumiem ir piemērotākais manam uzņēmumam? Vai varbūt nepieciešami abi?

foto

Gan mobilā mājaslapa, gan mobilā aplikācija domāta, lai pircējiem būtu vieglāk atrast informāciju par Jūsu uzņēmumu, Jūsu piedāvātajiem pakalpojumiem vai precēm, taču abi šie mobilie risinājumi nav viens un tas pats.

Kas ir mobilā mājaslapa?

Mobilā mājaslapa ir weblapa ar speciālu dizainu, kas piemērots mazāka izmēra ekrāniem, piem., viedtālruņiem un planšetdatoriem. Pateicoties pielāgotajam izmēram, mobilo mājaslapu ir vieglāk un ērtāk atvērt un lietot. Satura un attēlu izvietojums ir viegli uztverams, sniedzot iespēju rīkoties ātrāk un mobilāk.

Kas ir mobilā aplikācija?

Mobilā aplikācija ir veidota speciāli viedtālruņiem un planšetdatoriem. Atšķirībā no mobilās mājaslapas, lai izmantotu mobilo aplikāciju, tā vispirms ir jāielādē savā mobilajā ierīcē no tādām aplikāciju vietnēm kā, piem., Apple App Store vai Android Market.

Mobilo mājaslapu priekšrocības

Izvēloties veidot mobilo lapu, viens no galvenajiem ieguvumiem – Jūsu uzņēmuma mājaslapa kļūs vieglāk un ērtāk pieejama mobilo ierīču lietotājiem. Mobilai mājaslapai būs tās pašas sadaļas un izskats kā Jūsu klasiskajai mājaslapai, taču lapas funkcionalitāte būs pielāgota mobilo ierīču izmēriem. Pateicoties mājaslapas mobilajai versijai, klientam būs ērti un viegli aplūkot Jūsu lapu jebkurā laikā un vietā, ar jebkura izmēra mobilo ierīci.

  • Pieejamība – mobilās mājaslapas ir viegli atrodamas.
  • Saderība – mobilās mājaslapas ir piemērotas visām mobilajām ierīcēm.
  • Aktualitāte – mobilās mājaslapās ir ērti un viegli atjaunot informāciju.
  • Laiks un izmaksas – mobilās mājaslapas ir vienkāršākas un izstrādes izmaksas var būt lētākas.
  • Dzīves cikls – mobilās mājaslapas nevar izdzēst, kā to var izdarīt ar mobilajām aplikācijām, kas tiek ielādētas lietotāja mobilajās ierīcēs.

Mobilo aplikāciju priekšrocības

Lai gan mobilā aplikācija piedāvā līdzīgas iespējas kā mobilā mājaslapa, taču tā var palīdzēt Jums kļūt par Jūsu klienta mobilās ierīces neatņemamu sastāvdaļu, jo, pirms to lietot, tā tiek ielādēta mobilajā ierīcē. Tas savukārt nodrošina ērtāku un ātrāku piekļuvi, kā arī sniedz iespēju labāk izsekot lietotāja aplikācijas izmantošanas paradumiem un apzināt lietotāja vēlmes.

Interaktivitāte/spēles elements – mobilās aplikācijas var būt daudz interaktīvāk un aizraujošāk izstrādātas, nekā mobilās mājaslapas.

Regulāra lietošana/ personalizēšana – tā kā mobilās aplikācijas ielādē lietotāja mobilajā ierīcē, tām vieglāk un ērtāk piekļūt.

Daudzveidīga funkcionalitāte –  Lai gan mobilo lapu meklētāji ir gana jaudīgi dažādu mobilo funkciju nodrošināšanai ( piem., GPS, SMS), taču, ja Jums nepieciešama pieeja, piem., lietotāja kamerai, mobilā aplikācija to var nodrošināt daudz efektīvāk.

Nav nepieciešama piekļuve internetam – ja rodas vajadzība piekļūt saturam vai nodrošināt funkcionalitāti bez interneta savienojuma, tad mobilās aplikācijas ir lieliski tam piemērotas.

Sazinieties ar mums, ja vēlaties uzzināt vairāk par mobilo aplikāciju vai mobilo mājaslapu izveidi!

Komentāri (0)